آنچه در اولین روز جشنواره در پردیس سینمایی کورش گذشت
1398/11/13


اولین روز اکران فیلم‌های سودای سیمرغ روز گذشته 12 بهمن‌ماه در پردیس سینمایی کورش آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی پردیس سینمایی کورش، در اولین روز اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شش فیلم به نمایش درآمد.

دو زیست به جای روز صفر

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی دبیرخانه جشنواره فجر اولین اکران پردیس سینمایی کورش به فیلم روز صفر به کارگردانی سعید ملکان اختصاص داشت که به علت عدم آماده بودن فیلم جهت اکران، فیلم دوزیست به کارگردانی برزو نیک‌نژاد جایگزین آن شد. این مساله باعث شد تا تعدادی از مخاطبین که بلیت روز صفر را تهیه کرده بودند نسبت به این مساله واکنش نشان دهند که با قول مسوولین جشنواره قرار شد تا در صورت رسیدن این فیلم به اکران جشنواره سانس فوق‌العاده برای آن لحاظ شود.

 

من‌می‌ترسم، مخاطبانش را راضی نکرد

دومین فیلمی که در ساعت 16:30 دقیقه اکران شد، من می‌ترسم اثر بهنام بهزادی بود. با اینکه در این فیلم الناز شاکردوست، پوریا رحیمی سام،  امیر جعفری، ستاره پسیانی، مهران احمدی و... به ایفای نقش می‌پردازند، اما بعد از تماشای آن توسط مخاطبین بازخوردهای خوبی از سوی آنها مشاهده نشد. بسیاری ریتم فیلم را آنچنان که باید و شاید مناسب ندیدند و از سوژه آن چندان راضی به نظر نمی‌آمدند. اما بودند مخاطبانی نیز که آن را قابل قبول دانستند.

 

مغز استخوان و قصیده گاوسفید در نوبت دوم

نوبت دوم اکران‌ در ساعت 19 به مغز استخوان به کارگردانی حمیدرضا قربانی اختصاص داشت. اثری که کارگردانش خود شخصا در پردیس سینمایی کورش حضور پیدا کرد و اثر خود را از پرده این سینما مشاهده کرد. استقبال از این فیلم در سطح مناسبی قرار داشت و نقد و نظر مخاطبان را به خود جلب کرد.

قصیده گاو سفید به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها نیز در ساعت 19:30 در سالن‌های فاروس، مایاک و نادر با استقبال مخاطبان روبرو شد و توانست تا حدودی نظر مساعد آنها را به خود جلب کند.

 

تعارض و عامه پسند پایانی بر اولین روز

دو فیلم تعارض و عامه پسند پایان‌بخش اکران‌های روز اول سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در پردیس سینمایی کورش بودند. تعارض به کارگردانی محمدرضا لطفی که در بخش مسابقه نگاه نو اکران می‌شود ژانری اجتماعی دارد، در این اثر رضا بهبودی، سودابه بیضایی، محمد صدیقی‌مهر و... به ایفای نقش می‌پردازند. این فیلم نیز با توجه به بخشی که در ان حضور دارد توجه تعدادی از مخاطبان را به خود جلب کرد.

عامه پسند نیز به کارگردانی سهیل بیرقی با توجه به گروه بازیگری که متشکل از فاطمه معتمدآریا، هوتن شکیبا و باران کوثری است، توجه بسیاری از مخاطبان را به سوی خود جلب کرد. موضوعی که شانس این فیلم را در انتخاب مردمی تا حدودی در سطح مناسب قرار داده است.

 

سایر اخبار

بزگشایی مجدد پردیس سینمایی کورش 1399/10/29بزگشایی مجدد پردیس سینمایی کورش

به اطلاع همراهان پردیس سینمایی کورش می رسانیم، پردیس سیمایی کورش از تاریخ 1399/10/23 آماده خدمت رسانی می باشد. ...

ادامه
تعطیلی سینماهای کشور به مدت یک هفته 1399/07/13تعطیلی سینماهای کشور به مدت یک هفته

به‌دنبال استمرار وضعیت قرمز در استان تهران، کلیه سالن‌های تئاتر و سینما در پایتخت از امروز تا پایان روز ۱۸ مهرماه تعطیل خواهد بود. . با اعلام معاون استاندار تهران مبنی‌بر اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در پایتخت برای کنترل شیوع ویروس کرونا و عبور از وضعیت قرمز، کلیه سالن‌های سینما و تئاتر در تهران، تا تاریخ ۱۸ مهرماه تعطیل خواهد بود. . سالن‌های سینما و تئاتر پیش از این و همزمان با موج اول کرونا از تاریخ ۳ اسفندماه سال ۹۸ تعطیل شده بود. فعالیت کلیه مراکز هنری با عبور از موج اول از ابتدای تیرماه امسال از سر گرفته شد. ...

ادامه
اکران مردمی فیلم پیشی میشی 1399/07/10اکران مردمی فیلم پیشی میشی

چهار شنبه9 مهر ماه اکران اکران مردمی فیلم پیشی میشی با حضور بازیگران و عوامل فیلم و  عکاسان و خبرنگاران برگزار شد. در ادامه می توانید عکس های این اکران  را مشاهده کنید. ...

ادامه