جزئیات بازگشایی مجدد سینما ها
1399/03/27

مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی درباره بازگشایی سینما‌ها در برنامه «هفت» گفت: از اول تیرماه قرار است سینما‌ها با ضوابطی که ستاد ملی کرونا تایید کرده و با ۵۰ درصد ظرفیت بازگشایی شوند. عمده این قوانین رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که نحوه سانس بندی، نحوه ورود و خروج در ۱۵ بند تدوین می شود.
نجفی ادامه داد: کسانی که اعضای خانواده هستند در کنار هم می‌نشینند و سایر افراد با فاصله زمانی که می خواهند بلیط خریداری می کنند. سازوکار‌های نظارتی و اجرایی هم توسط ادارات ارشاد در شهر‌ها انجام می شود.
مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی افزود: تمام پیش بینی‌ها و همه موارد رعایت می شود؛ فاصله سانس‌ها بیشتر شده تا ضد عفونی کردن سالن‌ها درست انجام شود و همه با خیال راحت به سینما‌ها بیایند و چرخه اکران به خوبی حرکت کند.
مسعود نجفی درباره کمیت فیلم‌ها گفت: از اول تیرماه ۷ فیلم اکران می شود؛ ۵ فیلم که از اسفند اکرانشان متوقف شد و فقط ۲ فیلم جدید روی پرده خواهد رفت که به زودی نامشان اعلام خواهد شد.
مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی تاکید کرد: درمورد محرومیت ۶ ماهه فیلم‌ها در صورت انصراف از اکران، آیین نامه به صراحت گفته که اگر فیلمی قرارداد منعقد کند و بعد از قرار داد بگوید اکران نمی کنیم محرومیت ۶ ماهه دارد.
نجفی درباره وضعیت اکران آنلاین گفت: اکران آنلاین ادامه می‌یابد به‌خصوص که ۴۰ فیلم در صف اکران آنلاین هستند و به نظر می‌رسد اکران آنلاین همزمان با اکران سراسری با قدرت به کار خود ادامه خواهد داد.

سایر اخبار

بزگشایی مجدد پردیس سینمایی کورش 1399/10/29بزگشایی مجدد پردیس سینمایی کورش

به اطلاع همراهان پردیس سینمایی کورش می رسانیم، پردیس سیمایی کورش از تاریخ 1399/10/23 آماده خدمت رسانی می باشد. ...

ادامه
تعطیلی سینماهای کشور به مدت یک هفته 1399/07/13تعطیلی سینماهای کشور به مدت یک هفته

به‌دنبال استمرار وضعیت قرمز در استان تهران، کلیه سالن‌های تئاتر و سینما در پایتخت از امروز تا پایان روز ۱۸ مهرماه تعطیل خواهد بود. . با اعلام معاون استاندار تهران مبنی‌بر اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در پایتخت برای کنترل شیوع ویروس کرونا و عبور از وضعیت قرمز، کلیه سالن‌های سینما و تئاتر در تهران، تا تاریخ ۱۸ مهرماه تعطیل خواهد بود. . سالن‌های سینما و تئاتر پیش از این و همزمان با موج اول کرونا از تاریخ ۳ اسفندماه سال ۹۸ تعطیل شده بود. فعالیت کلیه مراکز هنری با عبور از موج اول از ابتدای تیرماه امسال از سر گرفته شد. ...

ادامه
اکران مردمی فیلم پیشی میشی 1399/07/10اکران مردمی فیلم پیشی میشی

چهار شنبه9 مهر ماه اکران اکران مردمی فیلم پیشی میشی با حضور بازیگران و عوامل فیلم و  عکاسان و خبرنگاران برگزار شد. در ادامه می توانید عکس های این اکران  را مشاهده کنید. ...

ادامه