آنچه در اولین روز جشنواره در پردیس سینمایی کورش گذشت
1398/11/13


اولین روز اکران فیلم‌های سودای سیمرغ روز گذشته 12 بهمن‌ماه در پردیس سینمایی کورش آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی پردیس سینمایی کورش، در اولین روز اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شش فیلم به نمایش درآمد.

دو زیست به جای روز صفر

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی دبیرخانه جشنواره فجر اولین اکران پردیس سینمایی کورش به فیلم روز صفر به کارگردانی سعید ملکان اختصاص داشت که به علت عدم آماده بودن فیلم جهت اکران، فیلم دوزیست به کارگردانی برزو نیک‌نژاد جایگزین آن شد. این مساله باعث شد تا تعدادی از مخاطبین که بلیت روز صفر را تهیه کرده بودند نسبت به این مساله واکنش نشان دهند که با قول مسوولین جشنواره قرار شد تا در صورت رسیدن این فیلم به اکران جشنواره سانس فوق‌العاده برای آن لحاظ شود.

 

من‌می‌ترسم، مخاطبانش را راضی نکرد

دومین فیلمی که در ساعت 16:30 دقیقه اکران شد، من می‌ترسم اثر بهنام بهزادی بود. با اینکه در این فیلم الناز شاکردوست، پوریا رحیمی سام،  امیر جعفری، ستاره پسیانی، مهران احمدی و... به ایفای نقش می‌پردازند، اما بعد از تماشای آن توسط مخاطبین بازخوردهای خوبی از سوی آنها مشاهده نشد. بسیاری ریتم فیلم را آنچنان که باید و شاید مناسب ندیدند و از سوژه آن چندان راضی به نظر نمی‌آمدند. اما بودند مخاطبانی نیز که آن را قابل قبول دانستند.

 

مغز استخوان و قصیده گاوسفید در نوبت دوم

نوبت دوم اکران‌ در ساعت 19 به مغز استخوان به کارگردانی حمیدرضا قربانی اختصاص داشت. اثری که کارگردانش خود شخصا در پردیس سینمایی کورش حضور پیدا کرد و اثر خود را از پرده این سینما مشاهده کرد. استقبال از این فیلم در سطح مناسبی قرار داشت و نقد و نظر مخاطبان را به خود جلب کرد.

قصیده گاو سفید به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها نیز در ساعت 19:30 در سالن‌های فاروس، مایاک و نادر با استقبال مخاطبان روبرو شد و توانست تا حدودی نظر مساعد آنها را به خود جلب کند.

 

تعارض و عامه پسند پایانی بر اولین روز

دو فیلم تعارض و عامه پسند پایان‌بخش اکران‌های روز اول سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در پردیس سینمایی کورش بودند. تعارض به کارگردانی محمدرضا لطفی که در بخش مسابقه نگاه نو اکران می‌شود ژانری اجتماعی دارد، در این اثر رضا بهبودی، سودابه بیضایی، محمد صدیقی‌مهر و... به ایفای نقش می‌پردازند. این فیلم نیز با توجه به بخشی که در ان حضور دارد توجه تعدادی از مخاطبان را به خود جلب کرد.

عامه پسند نیز به کارگردانی سهیل بیرقی با توجه به گروه بازیگری که متشکل از فاطمه معتمدآریا، هوتن شکیبا و باران کوثری است، توجه بسیاری از مخاطبان را به سوی خود جلب کرد. موضوعی که شانس این فیلم را در انتخاب مردمی تا حدودی در سطح مناسب قرار داده است.

 

سایر اخبار

اکران فیلم سیمایی زن ها فرشته اند 2 1399/05/19اکران فیلم سیمایی زن ها فرشته اند 2

روز پنج شنبه 17 مرداد اکران فیلم زن ها فرشته اند 2 با حضور نیوشا ضیغمی ، سحر قریشی، سيروس همتی و محمد حسین فرحبخش با حضور عکاسان و خبرنگاران با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد. در ادامه می توانید عکس های این اکران  را مشاهده کنید. ...

ادامه
نیم بها شدن بلیت سینما‌ها از شنبه تا چهارشنبه 1399/05/09نیم بها شدن بلیت سینما‌ها از شنبه تا چهارشنبه

‍ نیم بها شدن بلیت سینما‌ها از شنبه تا چهارشنبه  به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در یازدهمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما مصوب شد فروش سینماها از ابتدای مرداد ماه به مدت سه ماه کاملاً به سینماها تعلق گیرد و سهم دفاتر پخش توسط سازمان سینمایی پرداخت شود. در این جلسه مقرر شد از تاریخ اول مرداد لغایت اول آبان ۹۹ برای کلیه فیلم‌های ایرانی که با تایید شورای صنفی نمایش به چرخه اکران وارد شده‌اند، درآمد فروش آنها تماماً به سینما تعلق گیرد و در پایان اکران، معادل فروش خالص آنان، از سوی سازمان سینمایی به شرکت پخش پرداخت شود. تک سانس‌ها یا اکران دوم از شمول این قاعده خارج خواهد بود. همچنین به این فیلم‌ها یکصد میلیون تومان کمک هزینه اکران تعلق گیرد و برای دریافت وام ۴ درصدی، به میزان فروش و حداکثر تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان به صندوق کارآفرینی امید معرفی شوند و چنانچه فروش فیلمی از ۵۰۰ میلیون تومان بیشتر شد ۱۰۰ میلیون تومان دیگر نیز به صورت بلاعوض اعطاء شود. در این جلسه مقرر شد به منظور کنترل ترافیک و ایجاد تعادل در بازارهای مکمل و تا تشکیل شورای صنفی نمایش آنلاین، ورود فیلم‌ها به اکران آنلاین مشروط به نمایش حداقل ۲ هفته در سینماهای کشور باشد مگر با موافقت شورای صنفی نمایش. ضمناً اکران فیلم‌های خارجی صرفاً تا حدی باشد که به تشخیص ستاد کرونا، مخل سینمای ملی نباشد. پرداخت قبض برق سینماهای فعال حاضر در اکران از ابتدای مرداد ماه به مدت سه ماه توسط سازمان سینمایی از دیگر مصوبات این جلسه بود. همچنین گزارشی از روند فعالیت سینماها در دوران کرونا ارائه شد که حسین انتظامی با قدردانی از مدیران و پرسنل سینماها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن‌های سینما بر ادامه این روند جهت حفظ سلامت مخاطبان سینما تاکید کرد. در این جلسه بنا به پیشنهاد دبیر شورای صنفی نمایش مقرر شد بلیت سینماها از روز شنبه تا چهارشنبه نیم بها باشد. در یازدهمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما که با حضور حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی برگزار شد علاوه بر معاونان سازمان، منوچهر شاهسواری، سیدغلامرضا موسوی، محمود اربابی، مرتضی شایسته دبیر شورای صنفی نمایش و محمد قاصد اشرفی رییس انجمن سینماداران حاضر بودند. ...

ادامه
تخفیف تابستانه 1399/04/21تخفیف تابستانه

 مخاطبین پردیس سینمایی کورش با مراجعه به وبسایت این پردیس میتوانند از تخفیف 20 درصدی تابستانه  در روزهای شنبه،یکشنبه،دوشنبه و چهارشنبه با کد تخفیف summer99 استفاده نمایند. ...

ادامه
خرید بلیتویدئو ۳۶۰ درجهسالن های همایش