استقبال از لباس شخصی و بی‌صدا حلزون در دومین روز
1398/11/14


پردیس سینمایی کورش در حالی دومین روز از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را پشت سر گذاشت که مخاطبان از فیلم‌های اکران شده نسبت به روز اول رضایت بیشتری داشتند.

 

به گزارش روابط عمومی پردیس سینمایی کورش، در دومین روز اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شش فیلم در شش سالن این مجموعه به نمایش درآمد.

 

ابر بارانش گرفت و سه کام حبس آغازگر روز دوم

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی دبیرخانه جشنواره فجر اولین اکران پردیس سینمایی کورش در روز دوم به فیلم ابر بارانش گرفت به کارگردانی مجید برزگر اختصاص داشت. این فیلم از منظر بعضی از تماشاگران اصلا در حد جشنواره نبود و تعدادی دیگر آن را زیبا و دارای مضمون خوب دانستند. ابر بارانش گرفت به نوعی یک دو قطبی در بین تماشاگران ایجاد کرد، عده‌ای رای منفی نسبت به فیلم داشتند و دسته‌ای دیگر در خلاف جهت این اثر را تحسین می‌کردند، که نکته جالبی برای این فیلم بود.

اما سه کام حبس که ساعت 17 در سالن‌های فاروس، مایاک و نادر به اکران درآمد شرایط خیلی متفاوتی با دیگر آثار تا به اینجا داشت. مخاطبان این اثر ژانر اجتماعی و سیاه آن را بسیار مورد تمجید قرار دادند و از اینکه سه کام حبس را انتخاب کرده بودند راضی بودند. سامان سالور با سه کام حبس در پردیس سینمایی کورش  از منظر نگاه مردمی شرایط بهتری نسبت به دیگر فیلم‌ها دارد.

 

لباس شخصی مخاطبان را میخکوب کرد

فیلم لباس شخصی به کارگردانی امیرعباس ربیعی ساعت 19 در سالن‌های گرند سینما، لاله‌زار و خورشید نو به اکران درآمد. با توجه به این که فیلم به نوعی روایتگر تفکرات و شاخه نظامی حزب توده در سال‌های اوایل انقلاب و جنگ است و به نوعی هشداری برای پروژه نفوذ محسوب می‌شود مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. عده‌ای بر این عقیده بودند که ربیعی به نوعی در این فیلم از محمد حسین مهدویان الهام گرفته است و همین مساله بر جذابیت کار او افزوده بود. در کل می‌توان گفت که لباس شخصی از مخاطبان خود در پردیس سینمایی کورش نمره قبولی گرفت.

 

پدران، شکاف نسل‌ها یا تخریب جوانان؟

پدران به کارگردانی سالم صلواتی هم از آن دست فیلم‌ها بود که مخالفان و موافقان جدی را پشت سر خود می‌دید. مخالفان این فیلم بر این عقیده بودند که نویسنده و کارگردان فیلم به نوعی جوانان و دانشجویان را از لحاظ فرهنگی در سطح پایینی قرار داده است و به نوعی آنها را تخریب کرده است. اما در طرف مقابل هم طرفداران این فیلم  از نشان دادن شکاف نسل‌ها و اتفاقی که در بطن جامعه در حال رخ دادن است استقبال کردند و معتقد بودند که نه تنها این فیلم به تخریب جوانان نمی‌پردازد، بلکه بیشتر شکاف بین پدرها و فرزندها را به رخ جامعه می‌کشد و آنها را در فکر فرو می‌برد.

 

نیکی کریمی و بهرنگ دزفولی به روز دوم پایان دادند

دو فیلم آتابای و بی‌صدا حلزون پایان‌بخش اکران‌های روز دوم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در پردیس سینمایی کورش بودند. فیلم سینمایی آتابای به کارگردانی نیکی کریمی داستانی عاشقانه دارد که بازیگران مطرحی مانند جواد عزتی و هادی حجازی فر در آن بازی کرده‌اند.این فیلم تا حدودی توانست رضایت مخاطبان خود را جلب کند و از منظر مخاطبان امیدوار به دریافت سیمرغ باشد.

اما در فیلم بی‌صدا حلزون ساخته بهرنگ دزفولی زاده هانیه توسلی توانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند. بسیاری از انها متعجب بودند که چرا هانیه توسلی به خاطر عدم حضور این فیلم در بخش سودای سیمرغ نادیده گرفته شده است.

سایر اخبار

چالش سینماها و اکران‌های آنلاین 1399/02/30چالش سینماها و اکران‌های آنلاین

ویروس کرونا با حضور خود در کشور بسیاری از کسب و کارها را تحت شعاع خود قرار داد. این امر در مورد سینماها هم صدق می‌کند. اکران سینماها بعد از شیوع کرونا در کشور تعطیل شد و همچنان مشخص نیست چه زمانی مجددا به چرخه اکران برگردد. اما این پدیده با خود سیستمی نوظهور را به همراه داشت و آن اکران آنلاین فیلم‌هایی بود که پیش از کرونا قرار بود بر پرده سینما نقش ببندند. فیلم خروج به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا اولین فیلم سینمایی بود که دل به دریا زد و اکران آنلاین را به مرحله اجرا درآورد. گرچه در ابتدا موفق نشان می‌داد اما قاچاق و دانلود غیرقانونی فیلم در ادامه راه این فیلم را با چالش روبرو کرد. بعد از خروج نوبت به فیلم طلا رسید که اکران انلاین را امتحان کند و باید دید که اخر و عاقبت این دو فیلم بعد از اکران به کجا خواهد انجامید. در حال حاضر سوالی که برای بسیاری از اهالی سینما مطرح است این موضوع است که آیا با وجود اکران‌های آنلاین بازهم سینماها از رونق سابق برخوردار خواهند شد یا خیر؟ ...

ادامه
حاج محمد کریم فضلی،بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ درگذشت 1399/02/17حاج محمد کریم فضلی،بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ درگذشت

با قلبی آکنده از غم درگذشت بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ جناب استاد حاج محمد کریم فضلی که در سراسر عمر شریفش به اخلاق نیک و رفتار انسانی شناخته شده بودند تسلیت عزض می نماییم و از خداوند سبحان رحمت و غفران برای ایشان و صبر و شکیبایی برای بازماندگان به ویژه خانواده معزز خواهانیم. ...

ادامه
جزییات تعطیلی یک هفته‌ای سینماهای کشور 1398/12/04جزییات تعطیلی یک هفته‌ای سینماهای کشور

محمدرضا فرجی از اعضای شورای صنفی نمایش ضمن اشاره به مصوبه این شورا برای تعطیلی سینماها به مدت یک هفته، از سر گیری اکران پس از این مدت را منوط به اعلام نظر مراجع ذی‌صلاح اعلام کرد. ...

ادامه
خرید بلیتویدئو ۳۶۰ درجهسالن های همایش