استقبال از لباس شخصی و بی‌صدا حلزون در دومین روز
1398/11/14


پردیس سینمایی کورش در حالی دومین روز از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را پشت سر گذاشت که مخاطبان از فیلم‌های اکران شده نسبت به روز اول رضایت بیشتری داشتند.

 

به گزارش روابط عمومی پردیس سینمایی کورش، در دومین روز اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شش فیلم در شش سالن این مجموعه به نمایش درآمد.

 

ابر بارانش گرفت و سه کام حبس آغازگر روز دوم

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی دبیرخانه جشنواره فجر اولین اکران پردیس سینمایی کورش در روز دوم به فیلم ابر بارانش گرفت به کارگردانی مجید برزگر اختصاص داشت. این فیلم از منظر بعضی از تماشاگران اصلا در حد جشنواره نبود و تعدادی دیگر آن را زیبا و دارای مضمون خوب دانستند. ابر بارانش گرفت به نوعی یک دو قطبی در بین تماشاگران ایجاد کرد، عده‌ای رای منفی نسبت به فیلم داشتند و دسته‌ای دیگر در خلاف جهت این اثر را تحسین می‌کردند، که نکته جالبی برای این فیلم بود.

اما سه کام حبس که ساعت 17 در سالن‌های فاروس، مایاک و نادر به اکران درآمد شرایط خیلی متفاوتی با دیگر آثار تا به اینجا داشت. مخاطبان این اثر ژانر اجتماعی و سیاه آن را بسیار مورد تمجید قرار دادند و از اینکه سه کام حبس را انتخاب کرده بودند راضی بودند. سامان سالور با سه کام حبس در پردیس سینمایی کورش  از منظر نگاه مردمی شرایط بهتری نسبت به دیگر فیلم‌ها دارد.

 

لباس شخصی مخاطبان را میخکوب کرد

فیلم لباس شخصی به کارگردانی امیرعباس ربیعی ساعت 19 در سالن‌های گرند سینما، لاله‌زار و خورشید نو به اکران درآمد. با توجه به این که فیلم به نوعی روایتگر تفکرات و شاخه نظامی حزب توده در سال‌های اوایل انقلاب و جنگ است و به نوعی هشداری برای پروژه نفوذ محسوب می‌شود مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. عده‌ای بر این عقیده بودند که ربیعی به نوعی در این فیلم از محمد حسین مهدویان الهام گرفته است و همین مساله بر جذابیت کار او افزوده بود. در کل می‌توان گفت که لباس شخصی از مخاطبان خود در پردیس سینمایی کورش نمره قبولی گرفت.

 

پدران، شکاف نسل‌ها یا تخریب جوانان؟

پدران به کارگردانی سالم صلواتی هم از آن دست فیلم‌ها بود که مخالفان و موافقان جدی را پشت سر خود می‌دید. مخالفان این فیلم بر این عقیده بودند که نویسنده و کارگردان فیلم به نوعی جوانان و دانشجویان را از لحاظ فرهنگی در سطح پایینی قرار داده است و به نوعی آنها را تخریب کرده است. اما در طرف مقابل هم طرفداران این فیلم  از نشان دادن شکاف نسل‌ها و اتفاقی که در بطن جامعه در حال رخ دادن است استقبال کردند و معتقد بودند که نه تنها این فیلم به تخریب جوانان نمی‌پردازد، بلکه بیشتر شکاف بین پدرها و فرزندها را به رخ جامعه می‌کشد و آنها را در فکر فرو می‌برد.

 

نیکی کریمی و بهرنگ دزفولی به روز دوم پایان دادند

دو فیلم آتابای و بی‌صدا حلزون پایان‌بخش اکران‌های روز دوم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در پردیس سینمایی کورش بودند. فیلم سینمایی آتابای به کارگردانی نیکی کریمی داستانی عاشقانه دارد که بازیگران مطرحی مانند جواد عزتی و هادی حجازی فر در آن بازی کرده‌اند.این فیلم تا حدودی توانست رضایت مخاطبان خود را جلب کند و از منظر مخاطبان امیدوار به دریافت سیمرغ باشد.

اما در فیلم بی‌صدا حلزون ساخته بهرنگ دزفولی زاده هانیه توسلی توانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند. بسیاری از انها متعجب بودند که چرا هانیه توسلی به خاطر عدم حضور این فیلم در بخش سودای سیمرغ نادیده گرفته شده است.

سایر اخبار

اکران فیلم سیمایی زن ها فرشته اند 2 1399/05/19اکران فیلم سیمایی زن ها فرشته اند 2

روز پنج شنبه 17 مرداد اکران فیلم زن ها فرشته اند 2 با حضور نیوشا ضیغمی ، سحر قریشی، سيروس همتی و محمد حسین فرحبخش با حضور عکاسان و خبرنگاران با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد. در ادامه می توانید عکس های این اکران  را مشاهده کنید. ...

ادامه
نیم بها شدن بلیت سینما‌ها از شنبه تا چهارشنبه 1399/05/09نیم بها شدن بلیت سینما‌ها از شنبه تا چهارشنبه

‍ نیم بها شدن بلیت سینما‌ها از شنبه تا چهارشنبه  به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در یازدهمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما مصوب شد فروش سینماها از ابتدای مرداد ماه به مدت سه ماه کاملاً به سینماها تعلق گیرد و سهم دفاتر پخش توسط سازمان سینمایی پرداخت شود. در این جلسه مقرر شد از تاریخ اول مرداد لغایت اول آبان ۹۹ برای کلیه فیلم‌های ایرانی که با تایید شورای صنفی نمایش به چرخه اکران وارد شده‌اند، درآمد فروش آنها تماماً به سینما تعلق گیرد و در پایان اکران، معادل فروش خالص آنان، از سوی سازمان سینمایی به شرکت پخش پرداخت شود. تک سانس‌ها یا اکران دوم از شمول این قاعده خارج خواهد بود. همچنین به این فیلم‌ها یکصد میلیون تومان کمک هزینه اکران تعلق گیرد و برای دریافت وام ۴ درصدی، به میزان فروش و حداکثر تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان به صندوق کارآفرینی امید معرفی شوند و چنانچه فروش فیلمی از ۵۰۰ میلیون تومان بیشتر شد ۱۰۰ میلیون تومان دیگر نیز به صورت بلاعوض اعطاء شود. در این جلسه مقرر شد به منظور کنترل ترافیک و ایجاد تعادل در بازارهای مکمل و تا تشکیل شورای صنفی نمایش آنلاین، ورود فیلم‌ها به اکران آنلاین مشروط به نمایش حداقل ۲ هفته در سینماهای کشور باشد مگر با موافقت شورای صنفی نمایش. ضمناً اکران فیلم‌های خارجی صرفاً تا حدی باشد که به تشخیص ستاد کرونا، مخل سینمای ملی نباشد. پرداخت قبض برق سینماهای فعال حاضر در اکران از ابتدای مرداد ماه به مدت سه ماه توسط سازمان سینمایی از دیگر مصوبات این جلسه بود. همچنین گزارشی از روند فعالیت سینماها در دوران کرونا ارائه شد که حسین انتظامی با قدردانی از مدیران و پرسنل سینماها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن‌های سینما بر ادامه این روند جهت حفظ سلامت مخاطبان سینما تاکید کرد. در این جلسه بنا به پیشنهاد دبیر شورای صنفی نمایش مقرر شد بلیت سینماها از روز شنبه تا چهارشنبه نیم بها باشد. در یازدهمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما که با حضور حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی برگزار شد علاوه بر معاونان سازمان، منوچهر شاهسواری، سیدغلامرضا موسوی، محمود اربابی، مرتضی شایسته دبیر شورای صنفی نمایش و محمد قاصد اشرفی رییس انجمن سینماداران حاضر بودند. ...

ادامه
تخفیف تابستانه 1399/04/21تخفیف تابستانه

 مخاطبین پردیس سینمایی کورش با مراجعه به وبسایت این پردیس میتوانند از تخفیف 20 درصدی تابستانه  در روزهای شنبه،یکشنبه،دوشنبه و چهارشنبه با کد تخفیف summer99 استفاده نمایند. ...

ادامه
خرید بلیتویدئو ۳۶۰ درجهسالن های همایش