اولین مصاحبه مطبوعاتی عباس نظام‌دوست کارگردان «گرگ‌بازی» را می‌خوانید
1397/08/26

 شیما فاطمی:

«گرگ‌بازی» به کارگردانی «عباس نظام دوست در حال اکران است. این فیلم روایتگر یک‌شب و یک دورهمی است اما نه شبیه همه دورهمی‌ها عباس نظام‌دوست از فیلم‌ می‌گوید

 

ایده اصلی این فیلم برای خود شما بوده یا طراح ایده فرد دیگری است ؟ فضای وهم آلود گرگ‌بازی شاید یادآور فضای فیلم نگار است و چون احسان گودرزی نویسنده آن فیلم در فیلم شما هم حضور دارد می‌خواستم بدانم در ایده پردازی و این فرم از اوهام‌سازی، احسان گودرزی نقش داشته است؟

 

_ اين ايده در حين (گرگ‌بازى)هايى كه انجام می‌دادیم با بقيه تيم نويسنده برای ما آشكار شد و از میان بازی‌هاى خودمان بود، تیمی که متشکل از من و مجيد اسلامى، على نعمت اللهى و بيتا شباهنگ بودیم. احسان گودزی جز تیم ایده پردازی ما نبوده است و فقط به‌عنوان بازیگر در فیلم حضور دارد.

 

سوژه‌ای اصلی شما یک بازی است که در ایران با نام مافیا رایج است و قواعد خودش را دارد که تا حدودی با آن‌چه در فیلم می‌بینیم متفاوت است و با نام گرگ بازی بیان می‌شود. چه‌قدر قواعد بازی مافیا در فیلم شما تاثیر داشته؟

 

_ اصل "گرگ بازى" يک بازى فرانسوى به نام "مرد گرگ نما" است كه فرانسوى‌ها هم از روى بازى روسی مافیا برداشته‌اند و كاراكترهای متفاوتی نسبت به مافیا دارد که به نظر ما چون رمز و راز بيشترى از مافيا داشت، اين نسخه را استفاده كرديم.

 

 

به لحاظ تکنیک کارگردانی گرگ بازی فیلم قابل قبولی است مخصوصا برای اولین فیلم بلند سینمایی اما گویی فیلمنامه، پایان‌بندی لازم را ندارد و این شاید بیشتر به تعداد نویسندگان برمی‌گردد که گاهی به نظر می‌رسد نظرات و سلیقه شبیه به‌هم ندارند و هرکسی سلیقه‌ای عمل کرده است.

 

_اين نظر و سليقه شماست و به نظر خودمان فيلمنامه كاملا حساب شده و پر از جزييات چيده شده است. ما هيچ اختلاف نظرى روى كليات نداشتيم و اين كه فيلم پر از سؤال است، استراتژى ماست و نه صرفا عدم توانايى در پاسخگويى.

 

مواجه مردم با یک فیلم معمایی چطور بود در واقع واکنش‌هایی که از مردم و اهالی سینما گرفتید مطابق انتظار شما پیش رفت؟ 

_من در کل از بازخوردها و نقدهايى كه خواندم، راضى هستم و فكر مى‌كنم مخاطب توانسته با فیلم ارتباط برقرار كند و اين برایم خوشحال كننده است.

سایر اخبار

گفت‌وگوی چالشی با علی سرتیپی : منشا پول سرمایه‌گذار فیلم؟ به ما ربطی ندارد! 1399/04/16گفت‌وگوی چالشی با علی سرتیپی : منشا پول سرمایه‌گذار فیلم؟ به ما ربطی ندارد!

مجتبی اردشیری،روزنامه‌نگار در فرهیختگان نوشت :   علی سرتیپی؛ مهره مهم حداقل یک دهه اخیر سینمای ایران. فردی که در عین تجربه‌کردن تهیه‌کنندگی، بزرگ‌ترین دفتر پخش ایران را هم دارد که چند سالی است رکورد فروش بیشترین تعداد بلیت را در این سینما از آن خود کرده است. علاوه‌بر تولید و پخش، او یک سینمادار بزرگ نیز هست. پردیس کورش به‌عنوان بزرگ‌ترین مجموعه سینمایی کشور که با اختلاف، بیشترین میزان فروش سینمای ایران در آنجا اتفاق می‌افتد، تحت‌مدیریت اوست؛ پردیسی که عنوان پرمخاطب‌ترین پردیس سینمایی جهان را نیز با خود یدک می‌کشد. ضمن اینکه مدیریت چند پردیس کم‌برخوردارتر را نیز در دست دارد و البته کارهای ساخت پردیس «لوتوس مال» با ۱۶ سالن را در نازی‌آباد تقریبا به پایان رسانده است.این تمام حرفه سرتیپی نیست. او طی این سال‌ها، به شکلی جدی به حوزه سرمایه‌گذاری در آثار سینمایی وارد شده و چندین فیلم تولید کرده است. تمام این پارامترها سبب شد دامنه توجهات و البته حساسیت‌ها به او و فعالیت‌هایش خیلی بالا بگیرد. تا جایی که از او به‌عنوان «مافیا»ی سینمای ایران نام برده شد؛ مافیایی که حاشیه امن مناسبی برای دوستان و وضعیت ناامنی برای مخالفان او شکل داده است.برای تشریح وضعیت روز سینمای ایران و موضوعات متعدد آن، سرتیپی یکی از بهترین گزینه‌ها بود. او با وجود مشغله‌های فراوان، دعوت ما را پذیرفت، روبه‌روی‌مان نشست و با نقب‌هایی به سینمای جهان، از سینمای ایران گفت. پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این گفت‌وگوی صریح را از دست ندهید. ...

ادامه
استفاده از ماسک در سالن های پردیس سینمایی کورش 1399/04/14استفاده از ماسک در سالن های پردیس سینمایی کورش

با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر استفاده ی ماسک در مکان های عمومی،استفاده از ماسک در پردیس سینمایی کورش الزامی می باشد . از همراهان پردیس سینمایی کورش خواهشمندیم هنگام ورود به سالن ها ماسک همراه داشته باشند در غیر این صورت ار ورود آن ها به سالن جلوگیری خواهد شد. با تشکر ...

ادامه
سامانه های خرید اینترنتی بلیت های پردیس سینمایی کورش 1399/04/01سامانه های خرید اینترنتی بلیت های پردیس سینمایی کورش

قابل توجه همراهان پردیس سینمایی کورش با توجه به تغییراتی که در سیستم بلیت فروشی یکپارچه به وجود آمده ، در حال حاضر قسمت بلیت فروشی وبسایت پردیس سینمایی کورش غیر فعال می باشد که همکاران ما در حال رفع این مشکل می باشند. لذا خواهشمندیم کسانی که تمایل به خرید اینترنتی بلیت های سینما و برنامه های دیگر پردیس سینمایی کورش را دارند تا اطلاع ثانوی از یکی از سامانه های ایرانتیک یا سینما تیکت اقدام به تهیه بلیت نمایند. با تشکر ...

ادامه
خرید بلیتویدئو ۳۶۰ درجهسالن های همایش