اکران خصوصی فیلم « مردی بدون سایه» در پردیس کورش برگزار شد
1398/05/22

مراسم اکران خصوصی فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» با حضور جمعی از عوامل و بازیگران این فیلم روز گذشته دوشنبه ۲۱ مردادماه، در پردیس سینمایی کورش برگزار شد.

در این اکران خصوصی، علیرضا رئیسیان، نادر فلاح، گوهر خیراندیش، ستار اورکی، محمدرضا دلپاک، علی سرتیپی، به آفرید غفاریان و تعدادی دیگر از عوامل و هنرمندان حضور داشتند.

علیرضا رئیسیان تهیه‌کننده و کارگردان فیلم «مردی بدون سایه» پیش از شروع فیلم روی صحنه رفت و ضمن خوش آمدگویی به حاضران، از شرایط اکران فیلم ها انتقاد کرد.

رئیسیان  با اشاره به این که قصد داشته این فیلم را در روز عید فطر اکران کند، بیان کرد: ما از عید فطر قصد اکران عمومی فیلم را داشتیم، اما به کرات به تاخیر افتاد.

وی با اشاره به افت فروش فیلم‌ها در ماه های اخیر، ادامه داد:استقبال نکردن فعلی مردم از سینما و شرایط پیش آمده، نتیجه تصمیمات و برنامه‌ریزی‌هایی است که سازمان سینمایی به تنهایی و بدون شنیدن نظرات فعالان سینما انجام داده است.

کارگردان «مردی بدون سایه» اظهار کرد: تلاش بر این است که اکران برخی از فیلم‌ها به هر قیمتی ادامه پیدا کند. با وجود این که تیزرهای فیلم ما از دو ماه قبل در سینماها در حال پخش است و در اخبار و رسانه‌ها خبر اکران فیلم «مردی بدون سایه» منتشر شده، اما فیلم هنوز اکران نشده و متاسفانه درحال کهنه شدن است. چرا باید با وجود این که قرارداد با سرگروه بسته شده، اکران فیلم به تاخیر بیفتد؟

این فیلمساز سینمایی با انتقاد به وضعیت نابسامانی که  در سینما حاکم است، یادآور شد: دوایر مختلفی در بازی قدرت سینما وجود دارند و ما چون در آخرین دایره روابط قرار می‌گیریم، برای تصمیم‌گیران جذابیتی نداریم. در حقیقت ما به گونه‌ای توقیف موقت هستیم و هنوز نمی‌دانیم اکران را بعد از تاسوعا و عاشورا می‌توانیم ادامه دهیم یا خیر؟

کارگردان «چهل سالگی» دلیل این شرایط را آشنا نبودن مدیران با فضای سینما و‌ شرایط اکران و همچنین ناهماهنگی صنف‌های مرتبط دانست و گفت: هیچ تقاضا و همتی برای تغییر شرایط حاضر وجود ندارد و ادامه این وضعیت  تنها به سود کسانی است که درون گود بوده و فیلمشان درحال اکران است.

وی تصریح کرد: شرایط فعلی به نفع سینما نیست ولی کسی هم راضی به تغییر آن نمی‌شود! من اهل مبارزه‌ام و آن قدر پافشاری می‌کنم تا به چیزی که می‌خواهم برسم. من برای این که فیلم با شرایط خوب اکران شود، پافشاری می‌کنم و کوتاه نخواهم آمد.

رئیسیان در پایان با تشکر از عوامل و بازیگران فیلمش گفت: به من گفته شد با این نحوه برخوردی که با شما شد، با وجود این همه زحمت که برای این فیلم کشیده شده و عواملی که حضور دارند، سر شما را بریدند!

سایر اخبار

چالش سینماها و اکران‌های آنلاین 1399/02/30چالش سینماها و اکران‌های آنلاین

ویروس کرونا با حضور خود در کشور بسیاری از کسب و کارها را تحت شعاع خود قرار داد. این امر در مورد سینماها هم صدق می‌کند. اکران سینماها بعد از شیوع کرونا در کشور تعطیل شد و همچنان مشخص نیست چه زمانی مجددا به چرخه اکران برگردد. اما این پدیده با خود سیستمی نوظهور را به همراه داشت و آن اکران آنلاین فیلم‌هایی بود که پیش از کرونا قرار بود بر پرده سینما نقش ببندند. فیلم خروج به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا اولین فیلم سینمایی بود که دل به دریا زد و اکران آنلاین را به مرحله اجرا درآورد. گرچه در ابتدا موفق نشان می‌داد اما قاچاق و دانلود غیرقانونی فیلم در ادامه راه این فیلم را با چالش روبرو کرد. بعد از خروج نوبت به فیلم طلا رسید که اکران انلاین را امتحان کند و باید دید که اخر و عاقبت این دو فیلم بعد از اکران به کجا خواهد انجامید. در حال حاضر سوالی که برای بسیاری از اهالی سینما مطرح است این موضوع است که آیا با وجود اکران‌های آنلاین بازهم سینماها از رونق سابق برخوردار خواهند شد یا خیر؟ ...

ادامه
حاج محمد کریم فضلی،بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ درگذشت 1399/02/17حاج محمد کریم فضلی،بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ درگذشت

با قلبی آکنده از غم درگذشت بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ جناب استاد حاج محمد کریم فضلی که در سراسر عمر شریفش به اخلاق نیک و رفتار انسانی شناخته شده بودند تسلیت عزض می نماییم و از خداوند سبحان رحمت و غفران برای ایشان و صبر و شکیبایی برای بازماندگان به ویژه خانواده معزز خواهانیم. ...

ادامه
جزییات تعطیلی یک هفته‌ای سینماهای کشور 1398/12/04جزییات تعطیلی یک هفته‌ای سینماهای کشور

محمدرضا فرجی از اعضای شورای صنفی نمایش ضمن اشاره به مصوبه این شورا برای تعطیلی سینماها به مدت یک هفته، از سر گیری اکران پس از این مدت را منوط به اعلام نظر مراجع ذی‌صلاح اعلام کرد. ...

ادامه
خرید بلیتویدئو ۳۶۰ درجهسالن های همایش