درخت گردو در کورش پربار شد
1398/11/15

پردیس سینمایی کورش در حالی سومین روز از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را پشت سر گذاشت که که فیلم درخت گردو به کارگردانی محمد حسین مهدویان با جهار سانس فوق‌العاده توانست مخاطبان بسیاری را به سینما بکشاند.

به گزارش روابط عمومی پردیس سینمایی کورش، در سومین روز اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شش فیلم در شش سالن این مجموعه به نمایش درآمد و درخت گردو به اکران فوق‌العاده رسید.

دشمنان و لباس شخصی شروع کننده

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی دبیرخانه جشنواره فجر اولین اکران پردیس سینمایی کورش در روز سوم به فیلم دشمنان به کارگردانی علی درخشنده اختصاص داشت. این فیلم توانست تا حدودی نظر مخاطبان را به خود جلب کند و روزی موفق داشته باشد.

اما لباس شخصی که ساعت 17 در سالن‌های فاروس، مایاک و نادر برای دومین بار در پردیس سینمایی کورش به اکران درآمد بازهم مورد توجه علاقمندان به سینما قرار گرفت. کارگردان و عوامل فیلم نیز در این اکران حضور داشتند و با تماشاگران به صحبت پرداختند. ربیعی در این گفت و گو به ساخت قسمت دوم این فیلم در صورت دریافت مجوز اشاره کرد.

 

کشتارگاه و دوزیست در نوبت دوم اکران

فیلم کشتارگاه به کارگردانی عباس امینی ساعت 19 در سالن‌های گرند سینما، لاله‌زار و خورشید نو به اکران درآمد. کشتارگاه که در بخش نگاه نو جشنواره حضور پیدا کرده است با نگاهی متفاوت به مشکلات اجتماعی امروز، مخاطبان را به خود جلب کرده است.

اما دو زیست که در روز اول جایگزین روز صفر شد، در اکران بر اساس برنامه از پیش تعیین شده مخاطبان بیشتری را جذب کرد و روز خوب و آرامی را پشت سر گذاشت.

 

روز بلوای درخت گردو

در روز سوم پردیس سینمایی کورش شاهد حضور تعداد بسیاری از علاقمندان به فیلم درخت گردو بود. این فیلم که قرار بود در ساعت 21:30 در سالن‌های گرند سینما، لاله‌زار و خورشید نو اکران شود با درخواست چندین برابر ظرفیت روبرو شد و همین امر مسوولین سینما را بر آن داشت تا 3 سانس فوق‌العاده برای آن در نظر بگیرند. درخت گردو در روز سوم رکورد اکران فوق‌العاده تا اینجای کار جشنواره را از آن خود کرد و مهدویان بار دیگر توانست مشتاقان هنر سینما را به کورش بکشاند.

اما روز بلوا نیز در سالن‌های فاروس، مایاک و نادر نیز در ساعت 22 اکران شد. این فیلم گرچه تحت تاثیر اکران درخت گردو قرار گرفت اما با توجه به موضوع اجتماعی خود و بازی بابک حمیدیان و لیلا زارع و داریوش ارجمند توانست مخاطبان خود را به سالن سینما بکشاند.

 

سایر اخبار

چالش سینماها و اکران‌های آنلاین 1399/02/30چالش سینماها و اکران‌های آنلاین

ویروس کرونا با حضور خود در کشور بسیاری از کسب و کارها را تحت شعاع خود قرار داد. این امر در مورد سینماها هم صدق می‌کند. اکران سینماها بعد از شیوع کرونا در کشور تعطیل شد و همچنان مشخص نیست چه زمانی مجددا به چرخه اکران برگردد. اما این پدیده با خود سیستمی نوظهور را به همراه داشت و آن اکران آنلاین فیلم‌هایی بود که پیش از کرونا قرار بود بر پرده سینما نقش ببندند. فیلم خروج به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا اولین فیلم سینمایی بود که دل به دریا زد و اکران آنلاین را به مرحله اجرا درآورد. گرچه در ابتدا موفق نشان می‌داد اما قاچاق و دانلود غیرقانونی فیلم در ادامه راه این فیلم را با چالش روبرو کرد. بعد از خروج نوبت به فیلم طلا رسید که اکران انلاین را امتحان کند و باید دید که اخر و عاقبت این دو فیلم بعد از اکران به کجا خواهد انجامید. در حال حاضر سوالی که برای بسیاری از اهالی سینما مطرح است این موضوع است که آیا با وجود اکران‌های آنلاین بازهم سینماها از رونق سابق برخوردار خواهند شد یا خیر؟ ...

ادامه
حاج محمد کریم فضلی،بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ درگذشت 1399/02/17حاج محمد کریم فضلی،بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ درگذشت

با قلبی آکنده از غم درگذشت بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ جناب استاد حاج محمد کریم فضلی که در سراسر عمر شریفش به اخلاق نیک و رفتار انسانی شناخته شده بودند تسلیت عزض می نماییم و از خداوند سبحان رحمت و غفران برای ایشان و صبر و شکیبایی برای بازماندگان به ویژه خانواده معزز خواهانیم. ...

ادامه
جزییات تعطیلی یک هفته‌ای سینماهای کشور 1398/12/04جزییات تعطیلی یک هفته‌ای سینماهای کشور

محمدرضا فرجی از اعضای شورای صنفی نمایش ضمن اشاره به مصوبه این شورا برای تعطیلی سینماها به مدت یک هفته، از سر گیری اکران پس از این مدت را منوط به اعلام نظر مراجع ذی‌صلاح اعلام کرد. ...

ادامه
خرید بلیتویدئو ۳۶۰ درجهسالن های همایش