درخت گردو در کورش پربار شد
1398/11/15

پردیس سینمایی کورش در حالی سومین روز از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را پشت سر گذاشت که که فیلم درخت گردو به کارگردانی محمد حسین مهدویان با جهار سانس فوق‌العاده توانست مخاطبان بسیاری را به سینما بکشاند.

به گزارش روابط عمومی پردیس سینمایی کورش، در سومین روز اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شش فیلم در شش سالن این مجموعه به نمایش درآمد و درخت گردو به اکران فوق‌العاده رسید.

دشمنان و لباس شخصی شروع کننده

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی دبیرخانه جشنواره فجر اولین اکران پردیس سینمایی کورش در روز سوم به فیلم دشمنان به کارگردانی علی درخشنده اختصاص داشت. این فیلم توانست تا حدودی نظر مخاطبان را به خود جلب کند و روزی موفق داشته باشد.

اما لباس شخصی که ساعت 17 در سالن‌های فاروس، مایاک و نادر برای دومین بار در پردیس سینمایی کورش به اکران درآمد بازهم مورد توجه علاقمندان به سینما قرار گرفت. کارگردان و عوامل فیلم نیز در این اکران حضور داشتند و با تماشاگران به صحبت پرداختند. ربیعی در این گفت و گو به ساخت قسمت دوم این فیلم در صورت دریافت مجوز اشاره کرد.

 

کشتارگاه و دوزیست در نوبت دوم اکران

فیلم کشتارگاه به کارگردانی عباس امینی ساعت 19 در سالن‌های گرند سینما، لاله‌زار و خورشید نو به اکران درآمد. کشتارگاه که در بخش نگاه نو جشنواره حضور پیدا کرده است با نگاهی متفاوت به مشکلات اجتماعی امروز، مخاطبان را به خود جلب کرده است.

اما دو زیست که در روز اول جایگزین روز صفر شد، در اکران بر اساس برنامه از پیش تعیین شده مخاطبان بیشتری را جذب کرد و روز خوب و آرامی را پشت سر گذاشت.

 

روز بلوای درخت گردو

در روز سوم پردیس سینمایی کورش شاهد حضور تعداد بسیاری از علاقمندان به فیلم درخت گردو بود. این فیلم که قرار بود در ساعت 21:30 در سالن‌های گرند سینما، لاله‌زار و خورشید نو اکران شود با درخواست چندین برابر ظرفیت روبرو شد و همین امر مسوولین سینما را بر آن داشت تا 3 سانس فوق‌العاده برای آن در نظر بگیرند. درخت گردو در روز سوم رکورد اکران فوق‌العاده تا اینجای کار جشنواره را از آن خود کرد و مهدویان بار دیگر توانست مشتاقان هنر سینما را به کورش بکشاند.

اما روز بلوا نیز در سالن‌های فاروس، مایاک و نادر نیز در ساعت 22 اکران شد. این فیلم گرچه تحت تاثیر اکران درخت گردو قرار گرفت اما با توجه به موضوع اجتماعی خود و بازی بابک حمیدیان و لیلا زارع و داریوش ارجمند توانست مخاطبان خود را به سالن سینما بکشاند.

 

سایر اخبار

اکران فیلم سیمایی زن ها فرشته اند 2 1399/05/19اکران فیلم سیمایی زن ها فرشته اند 2

روز پنج شنبه 17 مرداد اکران فیلم زن ها فرشته اند 2 با حضور نیوشا ضیغمی ، سحر قریشی، سيروس همتی و محمد حسین فرحبخش با حضور عکاسان و خبرنگاران با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد. در ادامه می توانید عکس های این اکران  را مشاهده کنید. ...

ادامه
نیم بها شدن بلیت سینما‌ها از شنبه تا چهارشنبه 1399/05/09نیم بها شدن بلیت سینما‌ها از شنبه تا چهارشنبه

‍ نیم بها شدن بلیت سینما‌ها از شنبه تا چهارشنبه  به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در یازدهمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما مصوب شد فروش سینماها از ابتدای مرداد ماه به مدت سه ماه کاملاً به سینماها تعلق گیرد و سهم دفاتر پخش توسط سازمان سینمایی پرداخت شود. در این جلسه مقرر شد از تاریخ اول مرداد لغایت اول آبان ۹۹ برای کلیه فیلم‌های ایرانی که با تایید شورای صنفی نمایش به چرخه اکران وارد شده‌اند، درآمد فروش آنها تماماً به سینما تعلق گیرد و در پایان اکران، معادل فروش خالص آنان، از سوی سازمان سینمایی به شرکت پخش پرداخت شود. تک سانس‌ها یا اکران دوم از شمول این قاعده خارج خواهد بود. همچنین به این فیلم‌ها یکصد میلیون تومان کمک هزینه اکران تعلق گیرد و برای دریافت وام ۴ درصدی، به میزان فروش و حداکثر تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان به صندوق کارآفرینی امید معرفی شوند و چنانچه فروش فیلمی از ۵۰۰ میلیون تومان بیشتر شد ۱۰۰ میلیون تومان دیگر نیز به صورت بلاعوض اعطاء شود. در این جلسه مقرر شد به منظور کنترل ترافیک و ایجاد تعادل در بازارهای مکمل و تا تشکیل شورای صنفی نمایش آنلاین، ورود فیلم‌ها به اکران آنلاین مشروط به نمایش حداقل ۲ هفته در سینماهای کشور باشد مگر با موافقت شورای صنفی نمایش. ضمناً اکران فیلم‌های خارجی صرفاً تا حدی باشد که به تشخیص ستاد کرونا، مخل سینمای ملی نباشد. پرداخت قبض برق سینماهای فعال حاضر در اکران از ابتدای مرداد ماه به مدت سه ماه توسط سازمان سینمایی از دیگر مصوبات این جلسه بود. همچنین گزارشی از روند فعالیت سینماها در دوران کرونا ارائه شد که حسین انتظامی با قدردانی از مدیران و پرسنل سینماها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن‌های سینما بر ادامه این روند جهت حفظ سلامت مخاطبان سینما تاکید کرد. در این جلسه بنا به پیشنهاد دبیر شورای صنفی نمایش مقرر شد بلیت سینماها از روز شنبه تا چهارشنبه نیم بها باشد. در یازدهمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما که با حضور حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی برگزار شد علاوه بر معاونان سازمان، منوچهر شاهسواری، سیدغلامرضا موسوی، محمود اربابی، مرتضی شایسته دبیر شورای صنفی نمایش و محمد قاصد اشرفی رییس انجمن سینماداران حاضر بودند. ...

ادامه
تخفیف تابستانه 1399/04/21تخفیف تابستانه

 مخاطبین پردیس سینمایی کورش با مراجعه به وبسایت این پردیس میتوانند از تخفیف 20 درصدی تابستانه  در روزهای شنبه،یکشنبه،دوشنبه و چهارشنبه با کد تخفیف summer99 استفاده نمایند. ...

ادامه
خرید بلیتویدئو ۳۶۰ درجهسالن های همایش