ساده مثل فرشته یا کنسرت فرشتگان اوتیسم در پردیس کورش برگزار شد
1398/05/26

همه چیز باید به همه چیز بیاید. و ما تمام تلاشمان را کردیم میزبان فرشته هایی باشیم که سادگی شان در زندگی روزمره ما گم می شود. قرآن ابتدای برنامه را یکی از همین بچه ها خواند و با همان زبان شیرین و سادگی بیانش، نه از صوت و لحن قاریان خبری بود نه از ترتیل، «آیلین آگاهی» پشت تریبون رفت و گفت: کار ساخت این مستند از چند ماه قبل به اتمام رسیده، کاری که ساخت آن هفت ماه زمان برد و مجبور شدیم به شهرهای مختلف سفر کنیم. آگاهی پیش از آنکه اکران مستند آغاز شود، اعلام کرد: ابتدا دوست داریم با کار چند نفر از کودکان در نواختن پیانو آشنا شوید تا بدانید که این کودکان چه روندی را طی کرده اند تا به به نقطه ای که در مستند خواهید دید، رسیده اندو

سپس حضار شاهد پیانو زدن کودکانی بودند که باور عام گاهی آن ها را ناتوان در خلق کردن می دانند.

مستند «دست های آبی» به کارگردانی، تهیه کنندگی و فیلم برداری «عبدالله حیدری» به روی پرده رفت و برای ساعتی که اکران شد. مستندی که دلیل اصلی این گردهمایی بود.

در بخشی از این مستند، پزشک متخصص غربالگری حین بارداری که در آزمایشگاهی فعالیت می کرد سراغ کافه رستوران «دانتیسم» رفت و خبر از مدیر این مکان گرفت و این بار نیز آیلین بود که در برابرش حاضر شد تا بگوید: این کودکان و نوجوانان و تمامی مبتلایان به سندرم دان و اوتیسم می توانند بیاموزند و هنرنمایی کنند فقط کافی است راه برقراری ارتباط با آنان را بیاموزیم چون هرکدام از آنان مانند اثر انگشت انسان ها منحصر به فرد هستند.

گروهی که آگاهی تشکیل داده بود به کمک وی و آنگونه که در مستند به نمایش در آمد، بارها راهی مکان ها و استان های مختلفی برای برگزاری کنسرت می شوند و هر بار نیز با هنرنمایی خود گروهی را شگفت زده می کنند.

در پایان این اکران آگاهی بار دیگر پشت تریبون می رود و این بار از تهیه کننده و کارگران دست های آبی می خواهد تا روی سن حاضر شود و حیدری نیز همراه می شود و هدف از ساخت فیلمش را نشان دادن توانایی کودکان مبتلا به سندرم دان و اوتیسم اعلام می کند.

علی سرتیپی، پرواز همای و دکتر مسعود صابری از حاضرین در این اکران بودند که با حضورشان این اکران را هر یک به نوعی حمایت کردند. لازم به ذکر است گوهر خیراندیش، هوتن شکیبا و ... از طریق ارسال پیغام تصویری این اکران حمایت کردند. کودکان باهوش اوتیسم کنسرتشان را برگزار کردند و سالن مملو از جمعیت پردیس سینمای کورش این را در تاریخ برگزاری هایش م یتویسد که توانمندی د رآفریدعه شدن نیست در زندگی کردن است.

خرید بلیتویدئو ۳۶۰ درجهسالن های همایش