شروع روز چهارم با خط باریک قرمز و پایان با آبادان یازده 60ر
1398/11/15

ساعت 16:30 در سالن‌های گرندسینما، لاله‌زار و خورشید نو دو فیلم خط باریک قرمز به کارگردانی فرزاد خوشدست و کوچه به کارگردانی محمدرضا مصباح اکران خواهد شد. در فیلم خط باریک قرمز که در بخش مستند جشنواره حضور دارد، توماج دانش بهزادی، فرهاد اصلانی، هنگامه قاضیانی، افشین هاشمی، آرش آبسالان، امیر دژاکام، یاسر خاسب و گروه نمایش کانون اصلاح و تربیت به ایفای نقش خواهند. این فیلم به یک گروه مجرم نوجوان در زندان می‌پردازد که با کمک چند مربی نمایش تصمیم می‌گیرند یک نمایش را روی صحنه ببرند تا اگر موفق بود به این بهانه و برای اجرا یک روز از زندان خارج شوند. پیشتر تئاترهایی نیز با حضور کودکان کانون و اصلاح و تربیت به روی صحنه رفته‌اند که اتفاقا با استقبال روبرو شده

اما فیلم کوتاه کوچه نیز در همان ساعت اکران خواهد شد. در این فیلم کوتاه گلاب آدینه، نورا هاشمی، رضا اکبرپور، آذین پورزند، محمد حیدرقلی به ایفای نقش خواهند پرداخت.

ساعت 17 نیز سالن‌های فاروس، نایاک و نادر شاهد اکران فیلم آن شب کورش آهاری در بخش نگاه نو خواهند بود. در این فیلم شهاب حسینی، امیرعلی حسینی، آرمین مهر، گلبرگ خاوری، علی کوششی، لیلا گرگانیان به همراه بازیگران خارجی لی لی ویکی، جرج مگوایر، الستر لیتم، مایکل گرم و جیا مورا به ایفای نقش خواهند پرداخت.

اما سری دوم اکران‌ها ساعت 19 در سالن‌های یک، سه و پنج با فیلم مردن در آب مطهر ادامه پیدا خواهد کرد. این فیلم به کارگردانی نوید محمودی در بخش سودای سیمرغ در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کرده است. گروه بازیگری این فیلم را علی شادمان، ندا جبرائیلی، متین حیدرنیا، صدف عسگری و سوگل خلیق علیرضا آرا، امیررضا رنجبران، خیام وقار، پیمان مقدمی، مهتاب جعفری، فرید اسحاقی، فاطمه شکری، محیا رضایی، فاطمه میرزایی و علیرضا مهران تشکیل می‌دهند.

ساعت 19:30 سالن های دو، چهار و شش نیز شاهد اکران پوست اکثر بهمن و بهرام ارک هستند. موضوع این فیلم عشق، جادو و خرافه پرستی است و دربارهخانواده ای است که شامل یک مادر و پسر هستند و زندگی آن‌ها به دلیلی دچار مشکل می‌شود. فیلم‌برداری این فیلم، در روستای باویل شهرستان اسکو انجام می‌گیرد.

فیلم مستند خسوف به کارگردانی محسن استادعلی و اشغال علی عزیزی در ساعت 21:30 در سالن‌های 1،3و5 اکران خواهند شد. فیلم آبادان یازده 60 به کارگردانی مهرداد خوشبخت نیز در ساعت 22 پایان بخش سومین روز اکران مردمی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر پردیس سینمایی کورش است. در آبادان یازده 60 علیرضا کمالی، حسن معجونی، شبنم گودرزی، حمیدرضا محمدی ، نادر سلیمانی، ویدا جوان، یاسین مسعودی ، رضا مسعودی، افشین طایی، وحید کرمانی وکاظم کامور به ایفای نقش خواهند پرداخت. این فیلم به وقایع جنگ تحمیلی در آبادان اختصاص دارد و موضوعی متفاوت از جنگ را به تصویر کشیده است.

سایر اخبار

جزییات تعطیلی یک هفته‌ای سینماهای کشور 1398/12/04جزییات تعطیلی یک هفته‌ای سینماهای کشور

محمدرضا فرجی از اعضای شورای صنفی نمایش ضمن اشاره به مصوبه این شورا برای تعطیلی سینماها به مدت یک هفته، از سر گیری اکران پس از این مدت را منوط به اعلام نظر مراجع ذی‌صلاح اعلام کرد. ...

ادامه
1398/11/26"خورشید" بهترین فیلم فجر / "شنای پروانه" برگزیده تماشاگران شد

مراسم پایانی جشنواره فیلم فجر در سالن همایش های برج میلاد با حضور هنرمندان و مسئولان و جمع زیادی از مردم علاقه مند در حالی برگزار شد که فیلم "خورشید" مجید مجیدی بهترین فیلم و "شنای پروانه" به کارگردانی محمد کارت بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد.   مراسم اختتامیه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با تشکیل صفی طولانی از مهمانان غیرسینمایی به همراه بچه‌هایشان عصر سه‌شنبه، ۲۲ بهمن در مرکز همایش‌های برج میلاد برپا شد.   ...

ادامه
خرید بلیتویدئو ۳۶۰ درجهسالن های همایش