لزوم تغییرات در اکران فیلم‌‌های خارجی
1397/04/20

علی سرتیپی نوع اکران فیلم‌های خارجی را ناموفق دانست.
علی سرتیپی معتقد است برای موفقیت و جذب مخاطب برای تماشای فیلم های خارجی در سینما باید تغییراتی در مدل اجرای طرح ایجاد کرد.
علی سرتیپی مدیر پردیس سینمایی کورش درباره تجربه اکران فیلم‌های خارجی که به تازگی در سینماهای کشور آغاز شده و فروش آن بسیار پایین است، گفت: «هنوز اکران فیلم‌های خارجی در کشور جا نیفتاده و اطلاع‌رسانی دقیقی برای آن صورت نگرفته است به همین دلیل استقبال مخاطبان چندان رضایت بخش نیست.»
او بیان کرد: «امیدواریم تبلیغات مناسبی برای اکران فیلم‌های خارجی صورت گیرد، علاوه بر آن امیدوارم در انتخاب فیلم‌های خارجی برای اکران دقت بیشتری صورت گیرد و فیلم‌های روز دنیا در سینماها نمایش داده شود.»
این سینمادار تاکید کرد: «این روزها سینما برای تبلیغات نیاز چندانی به تلویزیون ندارد و می‌توان با استفاده از فضای مجازی برای تبلیغ چنین طرح‌هایی استفاده کرد. اگر این موارد به درستی اعمال شود می‌توان به استقبال مخاطبان از این فیلم‌ها امید داشت.»
این تهیه‌کننده سینما توضیح داد: «به تازگی فیلم سینمایی «تمام پول‌های جهان» به کارگردانی ریدلی اسکات در سینماها با تعداد سانس‌های معین اکران شده است اما چندان با استقبال مخاطبان همراه نیست.»
منبع: مهر

سایر اخبار

چالش سینماها و اکران‌های آنلاین 1399/02/30چالش سینماها و اکران‌های آنلاین

ویروس کرونا با حضور خود در کشور بسیاری از کسب و کارها را تحت شعاع خود قرار داد. این امر در مورد سینماها هم صدق می‌کند. اکران سینماها بعد از شیوع کرونا در کشور تعطیل شد و همچنان مشخص نیست چه زمانی مجددا به چرخه اکران برگردد. اما این پدیده با خود سیستمی نوظهور را به همراه داشت و آن اکران آنلاین فیلم‌هایی بود که پیش از کرونا قرار بود بر پرده سینما نقش ببندند. فیلم خروج به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا اولین فیلم سینمایی بود که دل به دریا زد و اکران آنلاین را به مرحله اجرا درآورد. گرچه در ابتدا موفق نشان می‌داد اما قاچاق و دانلود غیرقانونی فیلم در ادامه راه این فیلم را با چالش روبرو کرد. بعد از خروج نوبت به فیلم طلا رسید که اکران انلاین را امتحان کند و باید دید که اخر و عاقبت این دو فیلم بعد از اکران به کجا خواهد انجامید. در حال حاضر سوالی که برای بسیاری از اهالی سینما مطرح است این موضوع است که آیا با وجود اکران‌های آنلاین بازهم سینماها از رونق سابق برخوردار خواهند شد یا خیر؟ ...

ادامه
حاج محمد کریم فضلی،بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ درگذشت 1399/02/17حاج محمد کریم فضلی،بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ درگذشت

با قلبی آکنده از غم درگذشت بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ جناب استاد حاج محمد کریم فضلی که در سراسر عمر شریفش به اخلاق نیک و رفتار انسانی شناخته شده بودند تسلیت عزض می نماییم و از خداوند سبحان رحمت و غفران برای ایشان و صبر و شکیبایی برای بازماندگان به ویژه خانواده معزز خواهانیم. ...

ادامه
جزییات تعطیلی یک هفته‌ای سینماهای کشور 1398/12/04جزییات تعطیلی یک هفته‌ای سینماهای کشور

محمدرضا فرجی از اعضای شورای صنفی نمایش ضمن اشاره به مصوبه این شورا برای تعطیلی سینماها به مدت یک هفته، از سر گیری اکران پس از این مدت را منوط به اعلام نظر مراجع ذی‌صلاح اعلام کرد. ...

ادامه
خرید بلیتویدئو ۳۶۰ درجهسالن های همایش