هشتمین روز کورش، روز ستاره‌ها بود
1398/11/20

 

به گزارش روابط عمومی پردیس سینمایی کورش، در هشتمین روز اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر هفت فیلم در سالن‌های این مجموعه به نمایش درآمد و روز صفر و خورشید به اکران فوق‌العاده رسید. 19 بهمن‌ماه کورش روز شلوغی را به خود دید.

 

روز بلوا و مغز استخوان آغازگر روز هشتم

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی دبیرخانه جشنواره فجر اولین اکران پردیس سینمایی کورش در روز هفتم به فیلم روزبلوا به کارگردانی بهروز شعیبی اختصاص داشت. این فیلم در دومین اکران خود در پردیس سینمایی کورش توانست مخاطبان خود را راضی از سالن خارج کند و پایانی خوب در پردیس سینمایی کورش در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر برای خود رقم زد.

اما مغزاستخوان که ساعت 17 در سالن‌های فاروس، مایاک و نادر برای دومین بار در پردیس سینمایی کورش به اکران درآمد، روز آرامی را پشت سر گذاشت.

 

خورشید درخشید، تعارض مخاطب جذب کرد

فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی ساعت 19 در سالن‌های گرند سینما، لاله‌زار و خورشید نو به اکران درآمد. در این سانس مجید مجیدی به همراه بازیگران و عوامل فیلم خود در میان مخاطبان حضور یافتند. فیلم مجید مجیدی که بر اساس مشکلات کودکان کار ساخته شده است با اینکه دیر به جشنواره رسید اما توانست مخاطبان را با خود همراه کند و به اکران فوق‌العاده نیز دست پیدا کند. مجیدی نشان داد که هنوز به پایان دوران کاری خود نرسیده و حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

اما تعارض به کارگردانی مرتضی لطفی برای دومین بار در پردیس سینمایی کورش به اکران در آمد و پایان بخش اکران‌های ساعت 19 بود.

 

روز صفر غوغا به پا کرد، دوزیست با جواد عزتی شلوغ شد

در روز هشتم پردیس سینمایی کورش شاهد حضور تعداد بسیاری از علاقمندان به فیلم روز صفر، سعید ملکان بود. این فیلم به مانند بسیاری از سینماهای مردمی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با استقبال چشمگیر مخاطبان روبرو شد تا سانس فوق‌العاده برای آن در نظر گرفته شود. ساعد سهیلی و مهدی باقری نیز با حضور در میان مردم بر شور و هیجان دیدن این فیلم افزودند. در این روز علاقمندانی که روز اول در پردیس سینمایی کورش موفق به دیدن این فیلم نشده بودند نیز با هماهنگی به سالن‌های مورد نظر اضافه شدند و روز صفر را به تماشا نشستند.

اما دوزیست نیز در سالن‌های گرند سینما، لاله‌زار و خورشید نو نیز در ساعت 21:30 اکران شد. دوزیست تحت تاثیر حضور جواد عزتی قرار گرفت و مخاطبان با اینکه برای سومین بار بود که این فیلم بر پرده سینما کورش اکران میشد بازهم استقبال قابل توجهی از این فیلم به عمل آوردند.

 

پسرکشی برای اولین بار در کورش اکران شد

فیلم پسرکشی به کارگردانی محمدهادی کریمی که دیربه جشنواره سی و هشتم اضافه شد نیز در ساعت 23:30 در پردیس سینمایی کورش برای علاقمندان این فیلم اکران شد. در این فیلم ژاله صامتی, آرمان درویش, بهاره کیان افشار, نسیم ادبی, فرخ نعمتی, گلوریا هاردی, صحرا اسدالهی, زینب قادری, لیلا اوتادی, لیلا زارع, شهناز نصرتی, سهیل قاصدی به ایفای نقش می‌پردازند. داستان پسرکشی در دو  دهه ۴۰ و ۷۰ می گذرد و داستانی ‌معمایی از پیچیدگی‌های روابط خانواده ای است که به خاطر یک باور غلط، دهه ها دچار بحران هستند.

در کل روز هشتم در پردیس سینمایی کورش با ستاره‌هایی چون مجید مجیدی، جواد عزتی، ساعد سهیلی، طناز طباطبایی، مهدی باقری حال و هوایی پرشور و متفاوت را تجربه کرد.

سایر اخبار

چالش سینماها و اکران‌های آنلاین 1399/02/30چالش سینماها و اکران‌های آنلاین

ویروس کرونا با حضور خود در کشور بسیاری از کسب و کارها را تحت شعاع خود قرار داد. این امر در مورد سینماها هم صدق می‌کند. اکران سینماها بعد از شیوع کرونا در کشور تعطیل شد و همچنان مشخص نیست چه زمانی مجددا به چرخه اکران برگردد. اما این پدیده با خود سیستمی نوظهور را به همراه داشت و آن اکران آنلاین فیلم‌هایی بود که پیش از کرونا قرار بود بر پرده سینما نقش ببندند. فیلم خروج به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا اولین فیلم سینمایی بود که دل به دریا زد و اکران آنلاین را به مرحله اجرا درآورد. گرچه در ابتدا موفق نشان می‌داد اما قاچاق و دانلود غیرقانونی فیلم در ادامه راه این فیلم را با چالش روبرو کرد. بعد از خروج نوبت به فیلم طلا رسید که اکران انلاین را امتحان کند و باید دید که اخر و عاقبت این دو فیلم بعد از اکران به کجا خواهد انجامید. در حال حاضر سوالی که برای بسیاری از اهالی سینما مطرح است این موضوع است که آیا با وجود اکران‌های آنلاین بازهم سینماها از رونق سابق برخوردار خواهند شد یا خیر؟ ...

ادامه
حاج محمد کریم فضلی،بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ درگذشت 1399/02/17حاج محمد کریم فضلی،بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ درگذشت

با قلبی آکنده از غم درگذشت بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ جناب استاد حاج محمد کریم فضلی که در سراسر عمر شریفش به اخلاق نیک و رفتار انسانی شناخته شده بودند تسلیت عزض می نماییم و از خداوند سبحان رحمت و غفران برای ایشان و صبر و شکیبایی برای بازماندگان به ویژه خانواده معزز خواهانیم. ...

ادامه
جزییات تعطیلی یک هفته‌ای سینماهای کشور 1398/12/04جزییات تعطیلی یک هفته‌ای سینماهای کشور

محمدرضا فرجی از اعضای شورای صنفی نمایش ضمن اشاره به مصوبه این شورا برای تعطیلی سینماها به مدت یک هفته، از سر گیری اکران پس از این مدت را منوط به اعلام نظر مراجع ذی‌صلاح اعلام کرد. ...

ادامه
خرید بلیتویدئو ۳۶۰ درجهسالن های همایش